Kampüsümüz | Koç Üniversitesi
Arama

Etkinlikler

HAZ. '19 TÜMÜNÜ GÖR

Duyurular

HAZ. '19 TÜMÜNÜ GÖR

Kampüsümüz

Kampüslere Erişim ve Ulaşım Hizmetleri

Kampüslere Erişim ve Ulaşım Hizmetleri

Koç Üniversitesi ana kampüsü Rumelifeneri, Sarıyer’dedir. Üniversite’nin ayrıca Zekeriyaköy’de Batı Kampüsü, İstinye’de İstinye Kampüsü, Topkapı’da Koç Üniversitesi Hastanesi bulunmaktadır. Bunun dışında Koç Üniversitesi’ne bağlı diğer kampüsler, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi (KWorks) Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED), Ankara’da bulunan Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Antalya’da faaliyet gösteren Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi (AKMED) dir.

Kültür, Sanat ve Spor

Kültür, Sanat ve Spor

Koç Üniversitesi’nde yıl boyunca sürekli olarak çok sayıda kültür, sanat ve spor faaliyetleri düzenlenmektedir. Üniversite’nin ana kampüsünde tam donanımlı bir Spor Merkezi ve 370 kişi kapasiteli Sevgi Gönül Kültür Merkezi (SGKM) , Beyoğlu’nda ANAMED ve Ankara’da VEKAM bulunmaktadır.

Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmetler

Öğrenci odaklı bir eğitim anlayışına sahip olan Koç Üniversitesi’nde 5180 öğrenci bulunmaktadır. Koç Üniversitesi 2.786 kişilik (lisans ve lisansüstü) yurt kapasitesine sahiptir. Böylece öğrencilerin yüzde 60’ı yurtlarda kalmaktadır. Bu çerçevede Üniversite, öğrencilerin kampüste ihtiyaç duyabilecekleri her tür sosyal hizmeti (Yurtlar, yemekhane, market, kuaför, kuru temizleme, banka, PTT, Sağlık Merkezi vb) sunmaktadır.