Aileler | Koç Üniversitesi
Arama

Etkinlikler

MAY '19 TÜMÜNÜ GÖR

Duyurular

MAY '19 TÜMÜNÜ GÖR

Aileler

Koç Üniversitesi'ne Hoş Geldiniz

Koç Üniversitesi'ne Hoş Geldiniz

Koç Üniversitesi'nin lisans programlarına yerleştirilen öğrencilerin büyük bir bölümü LYS'de ilk yüzde birlik dilime girmiştir. Üniversitedeki öğrencilerin %73'ü burslu öğrenim görüyor. Üniversitede, oransal olarak, her on öğrenciye bir öğretim üyesi düşmektedir. Öğrenciler, Koç Üniversitesi’ni sadece yüksek akademik eğitim kalitesi, araştırma ve bilime dayalı eğitimi için değil Üniversite’nin sunduğu sosyal gelişim imkanları için de tercih etmektedir.

Akademik Programlar

Akademik Programlar

1993 yılında kurulan Koç Üniversitesi'nde bugün 22 lisans, 32 yüksek lisans ve 18 doktora programı sunulmaktadır. Koç Üniversitesi çalışmalarını, disiplinlerarası eğitim ve endüstri ile işbirliği anlayışı temelinde araştırma odaklı olarak yürütmektedir. Koç Üniversitesi, tıp ile sosyal bilimlerin, mühendislik ile tıbbın, mühendislik ile sosyal bilimlerin ve benzeri kesişim noktalarını da kapsayan; çağın gerekleri doğrultusunda, gelecek vizyonu aşılayan; merak duygusunu pekiştiren; dünya vatandaşlığı bilinci ve küresel sorumluluk anlayışı taşıyan bir eğitim sunmaktadır.

Öğrenime Destek Hakkında

Öğrenime Destek Hakkında

Koç Üniversitesi, öğrencilerin merak duyan, sorgulayan, araştıran, sorumluluk alan ve dünya vatandaşlığı bilincine sahip bireyler olarak yetişmeleri için gerekli her tür donanımı sunar. Üniversite, öğrencileri ile okula adım attıkları ilk andan mezuniyete kadar, hatta mezun olduktan sonra dahi daima diyalog halindedir. Öğrenci odaklı bir eğitim anlayışına sahip olan Koç Üniversitesi, öğrencilerinin ihtiyaç duyabilecekleri tüm destek mekanizmaları ile yanlarında olmaya özen gösterir. Koç Öğrenme ve Öğretme Ofisi (KOLT), Akademik ve Yaşam Becerileri dersi (ALIS) ve Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri bunlardan sadece bazılarıdır.

Mezuniyet ve Sonrası

Mezuniyet ve Sonrası

Koç Üniversitesi'nin 10.662 mezunu bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, mezuniyet sonrasında geniş iş olanakları edinirler. Üniversitemizin mezunları, ekonominin lokomotifi olan tüm sektörlerde, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurum ve şirketlerinde farklı görevler almıştır ve kariyer basamaklarında hızla ilerlemektedir. Akademik kariyer yolunu seçen mezunlarımız ise öğrenim hayatlarına yurtdışındaki önemli üniversitelerden aldıkları burslarla yüksek lisans ve doktora programlarında devam etmektedirler. Öğrencilerimizin kariyeri, okula geldikleri ilk günden itibaren desteklenir. Koç Üniversitesi Kariyer Merkezi öğrencilere ve mezunlara iş dünyasındaki hedeflerine ulaşabilmeleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Koç Üniversitesi'nde Yaşam

Koç Üniversitesi'nde Yaşam

Koç Üniversitesi'nin ana kampüsü Rumelifeneri, Sarıyer’dedir. Üniversitenin yeşillikler içinde yer alan emsalsiz kampüsünde her an kültür, sanat ve spor faaliyetleri bulunmaktadır. Üniversitenin öğrencilerinin yüzde 60’ı yurtlarda kalmaktadır. Öğrencilerin günlük yaşamları için gerekecek her tür hizmet (Sağlık merkezi, kuaför, banka, PTT, market ve yemekhane vb) güvenli ve konforlu bir şekilde kampüste sunulmaktadır.