İşletme Enstitüsü Dünyada 35. Sırada

İşletme Enstitüsü Dünyada 35. Sırada

Yayınlanma Tarihi 2023-10-24 14:32

Araştırma

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü yöneticilere yönelik sunduğu “Executive MBA” (EMBA) yüksek lisans programı ile  Financial Times ’ın (FT) tüm dünyadaki en iyi 100 Executive MBA programlarının değerlendirildiği sıralamaya girerek bu yıl 35. sırada yer aldı. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü,  Financial Times’ın dikkate aldığı en önemli kriterlerden biri olan cinsiyet eşitliği alanında da yüzde 50’lik kadın öğretim üyesi oranıyla dünyada 1. sırada yer alan iki üniversiteden biri oldu. Kariyerde gerçekleşen sıçramaları ölçmek için yapılan değerlendirmelerde Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü EMBA mezunları, %89’luk maaş artışıyla öne çıktı. 

https://gsb.ku.edu.tr/tr/news/koc-universitesi-isletme-enstitusu-financial-times-siralamasinda-bu-yil-da-en-iyiler-arasinda-one-cikiyor-2023/

 


Next News Image

Amerikan Jeofizik Birliği’nden Prof. Dr. Umran S. İnan’a Ödül

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik Bölümlerimiz Öğretim Üyesi ve 2009-2021 yıllarında Üniversitemizin Rektörü olan Prof. Dr. Umran S. İnan, Amerikan Jeofizik Birliği (AGU) tarafından 1962’den beri her yıl bir Bilim İnsanına takdim edilen John Adam Fleming Madalyası ile ödüllendirildi.