Aday Öğrenci | Koç Üniversitesi
Arama

Etkinlikler

HAZ. '19 TÜMÜNÜ GÖR

Duyurular

HAZ. '19 TÜMÜNÜ GÖR

Aday Öğrenci

Üniversite Adaylarına Merhaba

Koç Üniversitesi, mükemmeliyet merkezi olma vizyonu doğrultusunda ve öğrenci odaklı öğretim anlayışı ile bugün 5347 öğrenciye eğitim vermektedir. İnsani Bilimler ve Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen, Mühendislik, Hukuk ve Tıp Fakülteleri ve Hemşirelik Fakültesi ile eğitime hizmet etmekte olan Koç Üniversitesi 22 lisans, 29 yüksek lisans ve 25 doktora programı ile; Türkiye'de ve dünyada bilimin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Uluslararası Öğrenciler

Uluslararası Öğrenciler

Dünya çapında akademisyenleri bünyesinde bulunduran Koç Üniversitesi, yürüttüğü tüm çalışmalar ile evrensel bilim literatürüne katkı sağlamaktadır. Merak eden, sorumluluk alan dünya vatandaşları yetiştirme anlayışı ile eğitim veren Koç Üniversitesi’nin dünyanın önde gelen akademik kurumları ile ortaklıkları bulunmaktadır. Bugün Üniversitemizde çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci eğitimlerini sürdürmektedir.

Uluslararası Programlar Ofisi'ni (OIP) ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir, uluslararası öğrenci kabulü hakkında detaylı bilgi için takip eden bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Yatay Geçiş

Yatay Geçiş

Yurt içinde veya yurt dışında denkliği olan bir öğretim kurumunun lisans programının en az bir yılını başarıyla tamamlamış olanlar (destek ve hazırlık sınıfları hariç) ve derslerinde geçersiz notu olmayanlar Koç Üniversitesi’ne yatay geçiş için başvurabilirler.

Özel Öğrenci Kabulü

Özel Öğrenci Kabulü

‘Özel Öğrenci’ uygulaması ile belirli derslere diploma alma amacı taşımadan katılmak mümkündür. Koç Üniversitesi’nde 22 lisans, 29 yüksek lisans ve 25 doktora programı kapsamında her dönem ortalama 650'e yakın ders açılmaktadır.