TÜBİTAK Ufuk Avrupa En Başarılı Kurum

TÜBİTAK Ufuk Avrupa En Başarılı Kurum

Yayınlanma Tarihi 2023-09-08 14:02

Araştırma

Koç Üniversitesi bir kez daha TÜBİTAK Ufuk Avrupa Programı’nda En Başarılı Araştırma Kurumu oldu!

Dünyanın en büyük inovasyon ve araştırma programı olan Ufuk Avrupa Programı 2021-2022 çağrı döneminde de Koç Üniversitesi, toplam 14,4 milyon avro fon desteği, 9 ERC (Avrupa Araştırma Konseyi) ve 1 EIC (Avrupa İnnovasyon Konseyi) Fonu, 1 Twinning Projesi, 4 Çok Ortaklı Konsorsiyum Projesi, 3 Marie Skłodowska-Curie Actions doktora sonrası ve 1 doktora burs programı ile geçen dönem olduğu gibi yine Türkiye’nin en başarılı kurumu oldu.

ERC kapsamında alınan dokuz fonun beşi mühendislik, üçü sosyal bilimler ve biri de fen bilimleri alanlarındayken, Twinning Programı çerçevesinde desteklenen proje göç araştırmalarına ışık tutuyor. Üniversitemizden ilk kez alınan EIC geçiş fonu ile mühendislik ve tıp alanlarında disiplinlerarası proje desteklenirken, başka üniversite ve kuruşlarla ortak olarak yürütülen iktisadi ve idari bilimler, hukuk ve sosyal bilimler alanlarından projeler konsorsiyum desteğine layık görüldü.

Koç Üniversitesi mükemmel araştırma ortamı, seçkin öğretim üyesi profili ve disiplinlerarası çalışmalara verdiği destek sayesinde Türkiye’nin en başarılı araştırma kurumu olmaya hak kazanmıştır.

2021-2022 Fonlar

erc.ku.edu.tr

 


Next News Image

CEMS 2022 Mezunlarımıza Tebrikler

Her sene tüm partner okulların katılımıyla gerçekleştirilen CEMS mezuniyet töreninin sonuncusu geçtiğimiz Aralık ayında Kahire Amerikan Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Koç Üniversitesi’nin de içinde olduğu, dünyanın dört bir yanındaki 34 en iyi işletme okulundan 78 ulustan 1200 öğrenci Giza Kahire Piramitleri’nde düzenlenen görkemli bir törenle mezun oldu. Tüm CEMS mezunlarımızı tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz!